Pezinský park


Do Pezinského parku som chodil ešte ako malé dieťa kŕmiť kačky a labute. Čím som starší tým menej sem chodím, čo je niekedy aj na škodu, ale som rád, že dnes to vyšlo.

Mal som mať rodinné stretnutie a aj ísť na bicykel a tak sme to nejako skĺbili a hneď z parku som išiel dať okruh do Malých Karpát.

Zistil som, že stále to tu žije, odchádzam a dávam si predsavzatie, že by som sem mal chodiť častejšie…

 

Reklamy

2 responses to “Pezinský park

  1. Pred niekoľkými rokmi som na inom blogu venovala Pezinku a aj jeho parku článok. Práve si ho pozerám a vidím, že fotky sa po tých rokoch prestali ukazovať – bola tam prezentácia. Odvtedy som bola v Pezinku s fotoaparátom znovu, tie fotky sú stále len v mojom počítači. Ktovie, či sa k nim niekedy nevrátim. Ale ako píšem, nemám čas ani na tie nové, nie ešte na staré 😦 Pávy som v parku nevidela. Boli tam len divé kačice na jazierku. A bieleho páva som ešte nikdy živého tiež nevidela. Dokonca ani v tých pražských Vojanových sadoch, o ktorých som písala na potulkovom blogu, biele pávy neboli.

    Like

  2. Voľakedy boli v Pezinskom parku pávy, kačky a labute, potom sa “stratili” a pred pár rokmi ich tam opäť “nasadili”. Je ich tam viac aj biely, (aj na hrade Červený kameň som videl bielych pávov), dokonca som niekde videl foto ako tam chlapík odfotil v zime kačiču mandarínsku a pred nedávnom volavku popolavú a dokonca chvakoša nočného. Smutné je, že ja ako pezinčan, tam chodím menej ako moji známi z okolia a pritom je ten park pekne vynovený.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s